Telefon

0 532 153 43 11

Rumeli Kanaat Önderleri 15. Toplantısı, Rumeli Türkleri Derneği'nde gerçekleşti!

#

Rumeli Kanaat Önderleri 15. toplantısını, Rumeli Türkleri Derneği’nin İstanbul Fındıkzade de bulunan merkezinde gerçekleştirmiştir.
Toplantıda Rumeli/Balkanlar’ın daha ziyade K.Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’tan göç etmiş hemşehrilerimizin temsil ettiği sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 15. Sinerji Toplantısını gerçekleştirmiştir.

Toplantıya bir aynı zamanda Rumeli’li olan Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın da katılımı, Rumeli/Balkan camiasının nasıl olması gerektiği, bu tür birlikteliklerin önemi, ortak payda ve hedeflere ulaşmada izlenmesi gereken stratejinin nasıl olması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunmuş, bu tür toplantıların önemi hususunda ortak kanaatle devam etmesi konusunda ortak karara varılmıştır. 

Özellikle Prof. Dr. Hüseyin Bağcı hocanın önemli bir tespiti ve en önemli felsefesi olarak Rumeli/Balkan camiası; “Türkiye’nin bütünlüğünü ve birliğini savunan ve gelecekte Türkiye’nin yönetimine hazır olan bir topluluk” olunduğu da açıkça belirtilmelidir, şeklinde ortak kanaate varılmıştır.

Diğer Yazılar

#
#
Rumeli Kanaat Önderleri 23. Toplantısı gerçekleşti!
    Rumeli Kanaat Önderleri 4 Aralık 2023 Pazartesi 23. Toplantısını gerçekleştirdi!
RUMELİ KANAATÖNDERLERİ
    Ödül Verilecek Kişi ve Kuruluşlar:   Mehdi GURRA                                                   : Arnavutluk Prof. Dr. Ferit Duka                             
ETKİNLİK DAVETİ
      RUMELİ KANAATÖNDERLERİ “2023 ULUSLARARASI İNSAN HAKLARI VE KÜLTÜR ÖDÜLLERİ” ETKİNLİĞİ’NE DAVET   Rumeli Kanaat Önderleri Platformu, Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel, 10 Ekim 2023’te İstanbul Cemal