Telefon

0 532 153 43 11

HAKKIMIZDA

Rumeli Kanaat Önderleri platformu, geniş bir vizyonu ve misyonu benimseyerek, başta Türkiye olmak üzere ve kardeşlik bağımızın olduğu tüm ülkelerde kalkınma ve gelişim faaliyetlerini hayata geçirmeyi arzu ediyoruz.

Topluluğumuzun Amacı; 

Anayasamızın öngördüğü esaslara ve yürürlükteki mevzuata uygun olarak, Rumeli camiasının her alanda gelişimi ve desteklenmesi, sosyal, ekonomik ve siyasal (politik) alanda söz sahibi olması ve dikkate alınması için gerekli tüm faaliyetleri yapmak. Bu konularda gerekli yol haritasını yaparak, yönetim erkleri ile temasa geçerek, rumeli camiasını her alanda temsil edecek vizyonda bir ekip olmaktır. 

Rumeli Kanaat Önderleri vizyonu; 

Topluluğumuz Türkiye’nin ve Rumeli camiasının ulusal ve uluslararası ekonomik, sosyal ve kültürel ilişki, iletişim, temsil ve iş birliği ağlarının geliştirilmesini amaç edinmiştir.

Bugüne kadar kurulmuş dernekler bölgesel, bu nedenle;

Balkanlardaki sorunların birlikte değerlendirildiği, tüm Rumeli camiasını kapsayan bir çerçevede tüm sorunlara eğilebilen, bölgesel bakmayan ve her türlü etkinliğe lojistik destek sağlayan bir yapı olmak, yurt dışında ve balkanlardaki insanlarımızı bir araya getirip daha büyük bir sinerji ve daha büyük bir güç oluşturmak vizyonumuzdur.